Lubelskie, Polska, Rajzujemy

Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?

Lublin to jedno z najładniejszych polskich miast, z unikatowym klimatem i ciekawymi atrakcjami na obrzeżach. I najlepszymi drożdżówkami!

co-zobaczyc-w-lublinie-1

Początkowo Lublin mieliśmy odwiedzić tylko przejazdem. Okazało się jednak, że podczas majówki w okolicy nie ma żadnych wolnych noclegów dla naszej czwórki (w rozsądnej cenie). Niezbyt uśmiechało nam się spędzanie trzech dni w mieście, zwłaszcza podczas majowego długiego weekendu. Okazało się jednak, że trafiliśmy całkiem nieźle.

co-zobaczyc-w-lublinie-2

co-zobaczyc-w-lublinie-3

 

Udało nam się wynająć mieszkanie 5 minut spacerem od Placu Litewskiego, czyli jednego z głównych miejsc Lublina, od którego warto rozpocząć zwiedzanie miasta. To miejsce z kilkoma ważnymi historycznym punktami, a także śladami teraźniejszości – dzieci głównie zainteresował plac zabaw i fontanna multimedialna. Podczas majówki odbywał się tutaj szereg imprez – koncert filharmonii, animacje i teatry dla dzieci. Na brak atrakcji nie mogliśmy narzekać.

co-zobaczyc-w-lublinie-5

DSC_0803

Jeśli będziecie mieć kilka godzin wolnego polecamy spokojny spacer od Placu Litewskiego w kierunku Bramy Krakowskiej i zamku. Na tej trasie zobaczycie Lublin w pełnej krasie. Zdziwiło nas jak pięknie zachowana i zadbana jest starówka. Nie brakuje tu różnorodnych lokali z dobrym jedzeniem, kawiarni (polecamy włoską kuchnię w tym miejscu i drożdżówki  w cukierni zlokalizowanej przed Urzędem Miasta) oraz muzeów, teatrów i galerii.

DSC_0807

Jeśli zmęczy was miasto warto wyskoczyć do Poleskiego Parku Narodowego, oddalonego około 45 minut jazdy od centrum Lublina. Znajdziecie tu kilka ciekawych ścieżek prowadzących w głownie po specjalnych kładkach nad bagnami i torfowiskami. To świetny sposób na zapoznanie się z tutejszą, bardzo bogatą przyrodą. To jeden z najciekawszych i najbogatszych rejonów Polski jeśli chodzi o ptaki (ponad 200 gatunków!).

co-zobaczyc-w-lublinie-7

Zwiedzanie warto rozpocząć od wizyty w siedzibie parku, znajdującej się w Urszulinie. Można tutaj doradzić się w kwestii konkretnych szlaków, pobrać mapy i informatory oraz zakupić bilety (niektóre ścieżki są płatne,  niektóre nie). Znajdziecie tu też kilka świetnych pamiątek z reprezentantami parku (kubek na kawę z grubodziobem sprawuje się świetnie). Jeśli chodzi o trasę to wybraliśmy „Czahary” – prowadzącą przez Bagno Bubnów, największe torfowisko parku. Dzięki nowym i szerokim kładkom bez problemu można spacerować tu z wózkiem. Cała ścieżka ciągnie się na ponad 6 km, ale można ją skrócić w połowie.

I znów podobnie jak w przypadku mazur wydaje nam się że zaledwie liznęliśmy Lublin i okolice, ale na pewno jeszcze kiedyś tu wrócimy. Bardzo dobre miejsce na wakacje.

Najnowsze wieści z naszych podróży znajdziesz na facebooku i instagramie.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *