W domu

3 kroki do wymarzonej naklejki na ścianę + BONUS

– Gosiu, Gosiu! Skąd masz taką fajną naklejkę o domu? – napisała do mnie koleżanka po tym, jak opublikowałam na Facebooku zdjęcie jednej ze ścian w moim domu. Zaraz potem odezwał się kolega: – Gdzie kupowałaś naklejkę na ścianę? Mam coś na oku, ale może coś polecisz? No to podpowiadam, jak w prosty sposób wykonać wymarzoną naklejkę na ścianę. (Gosia)

Krok 1 – wybierz projekt

Pierwsze i najważniejsze: jaki projekt wybrać? Wszystko zależy od tego, w którym miejscu ma znaleźć się naklejka. Ja zdecydowałam się okleić ścianę w przedpokoju – czyli pierwszą, którą widzą po przekroczeniu progu nasi goście. Na początku myślałam o napisie „Czuj się, jak u siebie w domu”, ale ostatecznie stanęło na inspirującym cytacie. Oczywiście można wybrać już gotowe naklejki, które zawierać będą zarówno grafikę, jak i tekst. Jeśli zdecydujecie się na swój własny projekt, możecie go zrobić samodzielnie lub zlecić grafikowi – w tym drugim przypadku na pewno wyjdzie coś ekstra (no chyba że sami jesteście utalentowanymi designerami).

dsc_0584

Krok 2 – wydrukuj

Projekt gotowy? Czas na znalezienie drukarni, która zajmie się realizacją naszej naklejki. Ja postawiłam na drukarnie internetową Świat Naklejek. Mogę polecić ją z czystym sumieniem – naklejki w rozsądnych cenach, a do tego trwałe – odporne nawet na działanie…. dwudziestomiesięcznej Heleny. Jest tylko mały problem – kilka miesięcy po realizacji wróciłam na stronę tej firmy i zobaczyłam, że moja autorska naklejka jest u nich w sprzedaży. Na szczęście po e-mailowym zwróceniu uwagi, została usunięta. Warto więc tego dopilnować.

Krok 3 – naklej

Tradycyjnie ten krok zostawię Marcinowi – czyli specjaliście od brudnej roboty, który realizował naklejanie czyli mówiąc prościej: naklejał ;) Z pewnością chętnie podzieli się z Wami cennymi radami, jak zrobić to sprawnie, prosto i ku uciesze niecierpliwej żony.

Od Marcina:

Już na starcie zrobiłem jeden podstawowy błąd, przed którym chciałbym Was ustrzec. Jako, że mam czarny pas w prokrastynacji, kiedy kurier przywiózł gotowy wydruk, nie spieszyłem się zbytnio z jego naklejeniem. Projekt przeleżał w szafie kilka tygodni i kiedy w końcu postanowiłem umieścić go we właściwym miejscu, okazało się, że papier mocno się zmiął i w niektórych miejscach nadruk przywarł do papieru transportowego (który trafia do kosza). Na szczęście sytuację udało się uratować, ale naklejanie trwało dwa razy dłużej.
Co do samej techniki to wszystko zależy od miejsca, w którym drukujecie. Jeśli wybierzecie Świat Naklejek, to najlepiej postępować krok po kroku zgodnie z tymi instrukcjami. Mogą wydawać się nieco skomplikowane, zwłaszcza w przypadku naszego napisu, złożonego z kilku poziomów liter o różnych rozmiarach, ale dacie radę.

A na koniec BONUS

Czyli projekt naszej naklejki przygotowany do druku do pobrania za free. Możecie go dostosować do Waszej ściany i wydrukować. Jeśli go nakleicie w swoim domu, podeślijcie zdjęcia! Chętnie zobaczymy, jak ten napis prezentuje w innych czterech ścianach.

Kliknij w poniższą grafikę i pobierz projekt!

projekt

Klikając „Lubię to” pomagasz promować nasze teksty! Dziękujemy :)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *